Skóry w samochodzie cieszą się bardzo dużą popularnością i pożądaniem wśród kierowców i entuzjastów motoryzacji. Oczywiście mają też grono przeciwników. Jedno jest pewne, tapicerka skórzana w samochodzie zachowana w dobrej kondycji, odpowiednio utrzymana jest zarówno praktyczna jak i bardzo ładna wizualnie. Niestety tak samo jak skóra użyta w ubraniach i meblach wymagają odpowiedniej okresowej pielęgnacji. Czynności polegające na czyszczeniu i konserwacji skór nie należą do bardzo trudnych. Jeśli lubisz spędzać czas przy swoim samochodzie i masz wolne kilka godzin z pewnością możesz podjąć się pielęgnacji tapicerki skórzanej w aucie.

Jakie środki do tapicerki skórzanej stosować?

Sklepy z kosmetykami samochodowymi oferują wiele produktów przeznaczonych do czyszczenia, konserwacji a także bieżącej pielęgnacji tapicerki skórzanej. Co w takim razie jest niezbędne aby móc cieszyć się zadbanymi, pachnącymi i niepopękanymi skórami w samochodzie? Na początek podzielmy produkty na 3 kategorie: cleanery – czyli produkty czyszczenia, preparaty zabezpieczające (konserwujące) oraz mleczka i woski pielęgnujące. Proces odnowienia tapicerki skórzanej rozpoczynamy od dokładnego czyszczenia, często powtarzanego kilkukrotnie do uzyskania właściwego stopnia czystości, następnie należy wysuszyć skóry. Kolejnym etapem jest konserwacja odpowiednim płynem. Mleczko jest produktem który możemy stosować na co dzień aby odżywić skóry i nie dopuścić do przesuszenia ich. Jak dokładnie powinien wyglądać proces czyszczenia? Już spieszymy z poradami!

Jak czyścić i zabezpieczyć skóry w samochodzie?

  1. Czyszczenie z użyciem środka czyszczącego oraz szczotki dedykowanej do skór. Zalecamy zapoznanie się z instrukcją przedstawioną na produkcie oraz wykonanie zabiegu w nienasłonecznionym miejscu i w dodatniej temperaturze. Dla komfortu przeprowadzenia dokładnego czyszczenia w miarę możliwości wyjmujemy z samochodu fotele, ale nie jest to niezbędne, dla wielu osób może być to bardzo problematyczna operacja. Również z fotelami w samochodzie możemy dokładnie wyczyścić i zabezpieczyć tapicerkę skórzaną. Środek czyszczący najczęściej w formie piany nanosimy na szczotkę i skórę i okrężnymi ruchami czyścimy po kolei każdy element foteli w naszym samochodzie a także inne elementy na których znajduje się tapicerka skórzana. Po wypracowaniu piany zbieramy brudną chemię mikrofibrą. Operacje powtarzamy do momentu uzyskania w miarę czystej piany po jej wypracowaniu. Może wystarczyć jedno powtórzenie, ale w przypadku dłużej nie czyszczonych skór operacje zdarza się powtarzać nawet 2-4 razy. Po wyczyszczeniu w ten sposób wszystkich skórzanych elementów pozwólmy na przewietrzenie i wyschnięcie naszych skór. Jeśli tapicerka w naszym samochodzie
  1. Zabezpieczenie skór środkiem konserwującym. Skóry zabezpieczamy nanosząc na mikrofibrze środek konserwujący. Postarajmy się dotrzeć do każdego zakamarka. Dzięki konserwacji nasze skóry będą miękkie, nawilżone i odpowiednio zabezpieczone. Miejsca które są bardziej eksploatowane jak np. boczki foteli możemy konserwować częściej np. co 1-2 miesiące.
  1. Mleczko jest produktem nawilżającym oraz również zabezpieczającym tapicerkę skórzanką. Możemy go mieć zawsze przy sobie i okresowo z łatwością aplikować na skóry z pomocą mikrofibry.
jakie produkty do tapicerki skórzanej

Pojedyncze produkty czy zestawy do skór w samochodzie?

Dostępne są zarówno pojedyncze produkty do pielęgnacji tapicerki skórzanej w samochodzie jak i całe zestawy. Jeśli nie posiadasz żadnego z potrzebnych produktów zestaw może być odpowiednim wyborem dla Ciebie. Zwykle w środku znajdziesz zarówno preparaty jak i odpowiednią szczotkę oraz mikrofibrę. Pojedyncze produkty są dobrym wyborem jeśli uzupełniasz już posiadane produkty do czyszczenia tapicerki skórzanej. W naszym sklepie internetowym posiadamy produkty zarówno marek specjalizujących się w preparatach do skór np. Colourlock jak i innych firm produkujących kosmetyki samochodowe, np. Good Stuff, Chemotion. Z naszego doświadczenia wynika, że jedne i drugie świetnie spełniają swoją rolę.

W ostatnim czasie w naszym sklepie internetowym możesz zakupić również skuteczny preparat Leather QD od Chemotion który zarówno czyści jak i zabezpiecza tapicerkę skórzaną. Zalecamy aplikację z użyciem apliaktora z mikrofibry.