Quick Detailer to płynny preparat do ekspresowej aplikacji na samochodzie, nie wymagającej długiego procesu przygotowania lakieru. Błyskawicznie nabłyszczy, odświeży i zabezpieczy lakier samochodu. Najczęściej możemy go kupić w formie butelki z triggerem (spryskiwaczem) ułatwiającym aplikację. Jest to produkt który w kilka minut może odmienić wygląd Twojego samochodu. Quick detailery możemy stosować często, wystarczy wcześniej dobrze umyć samochód, np. aktywną pianą i szamponem. Możemy go stosować na powłoki lub woski. Jest to niedrogi preparat produkowany przez wielu producentów kosmetyków samochodowych. 

Quick Detailer – jak używać 

Najpierw zadbajmy o to, aby samochód był czysty i nie znajdowały się na nim drobinki piasku i kurzy gdyż może to być przyczyną porysowania samochodu. Najbardziej skutecznym, a jednocześnie możliwym do wykonania samemu myciem samochodu jest mycie prewashem np. aktywna piana lub TFR a później mycie rękawicą i szamponem. Po myciu wysuszmy samochód. Proces osuszania możesz przyspieczyć ręcznikiem do osuszania. Quick detailer nanosimy na mikrofibrę do lakieru lub bezpośrednio na lakier po czym delikatnie rozprowadzamy okrężnymi ruchami na lakierze czystego samochodu. Po tej czynności zalecamy druga stroną mikrofibry wypolerować aplikowany element. Podczas aplikacji quick detailera starajmy się unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Mimo, że niektórzy producenci starają się udowodnić że ich quick detailery można aplikować na rozgrzanym lakierze my rekomendujemy jednak unikanie nasłonecznionych miejsc i stosowanie quick detailera na możliwie zimny lakier na samochodzie. Dobry quick detailer zrekompensuje się nam niesamowitym efektem uzyskanym z łatwością aplikacji na lakierze samochodu. 

Quick detailer – czy warto i co daje

Quick detailer nabłyszcza lakier samochodu, przyciemnia kolor, sprawia, że kolor jest bardziej intensywny. Tworzy również warstwę ochronna na lakierze, może pełnić funkcję uzupełniacza wosku na naszym samochodzie. Quick detailery można stosować z woskami i powłokami. Jest produktem słynącym z tego, że daje efektowny wizualnie rezultat w postaci połysku na lakierze naszego samochodu i jest łatwy w aplikacji. Jest to produkt obowiązkowy dla każdego pasjonata motoryzacji i fana auto detailingu. Aplikacja tego preparatu nada również hydrofobowość na lakierze. Po myciu lub podczas deszczu będziesz mógł zaobserwować, że woda szybko spływa z lakieru i nie pozostawia zacieków. Dzieki quick detailerom brud i kurz będą mieć utrudnione zadanie przywierania do lakieru, a podczas wizyty na myjni samochodowej wystarczy nam krótkie spłukiwanie aby pozbyć się powierzchownego brudu. Dobry quick detailer charakteryzuje się łatwością rozprowadzania, szybkim parowaniem, wydajnością i brakiem smug po aplikacji. 

Fenomen quick detailerów w sprayu

Quick detailery używane są również na wystawowych samochodach a także na zlotach motoryzacyjnych. Ich fenomen został doceniony przez hobbystów detailingu a także przez profesjonalne studia detailingowe. Uważa się, że trwałość quick detailera można oszacować na 2-4 tygodnie. Jeśli potrzebujesz preparatu dającego równie dobry efekt wizualny i funkcjonalny ale z dłuższą trwałością wybierz profesjonalne woski do samochodu albo powłoki ochronne. Są to droższe opcje wymagające bardziej profesjonalnego przygotowania lakieru przed aplikacją (np. mycie detailingowe, glinkowanie, polerowanie). Quick detailer to bardziej budżetowa opcja, mniej trwała ale wygrywa prostotą aplikacji i uzyskaniem szybkiego pożądanego efektu na swoim samochodzie. 

Nie jesteś pewny jaki preparat lub akcesoria wybrać? Napisz lub zadzwoń do nas! Chętnie Ci doradzimy.